Заява Дональда Трампа після телефонної розмови з Володимиром Путіним, відкрито говорить про те, що США мають намір відмовитися від посередництва в досягненні миру між Росією та Україною.
Про це нагалошують провідні світові політичні експерти та західні посадовці, а також авторитені західні ЗМІ. Україна і країни Європи відчули, що їх кинули, уточнює Financial Times.
Цивілізований світ вже звинувачував Трампа щодо його проросійських позицій. Але тепер всім зрозуміло, що Трамп піддався тиску Кремля і тепер твердо підтримує формулу: спочатку поступки з боку України — потім припинення вогню.
Трампа не хвилює посилення санкцій та ультиматумів щодо росії. А після розмови з путіним бачить світ «в рожевих окулярах» і вже підраховує гроші, які заробить з масштабної торгівлі з рф.
Ось що говорять видання про слабкість Трампа:
The New York Times – Путін продає війну як бізнес. Після розмови президентів прориву не відбулося — ставка Трампа на особисту харизму знову наштовхнулася на жорсткі розбіжності. Замість миру як політичної мети, він акцентує на економіці: мовляв, після війни рф торгувати з США.
The Times — Трамп відкрито помʼякшує риторику до путіна. Замість обіцяних «нищівних санкцій» – «відмінна» розмова і«величезні можливості» для бізнесу з росією після закінчення війни.
Axios – Вихід безпосередньої участі США в переговорах зміцнює позицію рф. Раніше Україна, НАТО і Трамп вимагали негайного припинення вогню, тепер же Трамп визнав: перемир’я — справа переговорів, а не ультиматумів.
The Washington Post – Трамп погодився грати за правилами путіна – лідер США фактично прийняв умову відкласти припинення вогню до завершення переговорів. Видання підкреслює: путін не змінив жодного зі своїх ультиматумів, і вони й надалі унеможливлюють будь-яку угоду.
Politico – Трамп рекламує переговори між Україною та рф, хоча сам тримається осторонь.
Related posts
Більше
США та Україна запускають спільне виробництво дронів-перехоплювачів «Шахедів»
На тлі стрімкого розвитку дронів та зростаючої залежності фронту від автономних систем, Україна та США уклали стратегічну угоду, яка може змінити хід повітряної війни. Американська компанія Swift Beat і уряд України домовилися про спільне виробництво різних типів безпілотників — зокрема, ударних дронів великої дальності та…
Україна презентувала проєкти свого ОПК для фінансування в межах ініціативи SAFE
На засіданні Оперативної групи оборонної готовності ЄС Україна представила проєкти своєї оборонної промисловості, які можуть бути профінансовані через ініціативу SAFE.
Облік газу з LoRaWAN: безпека, точність, економія
LoRaWAN та Jooby: цифрові технології змінюють облік газу.