Президент Володимир Зеленський заявив, що готовий особисто зустрітися з російським диктатором Володимиром Путіним у Туреччині. Він очікує від Росії на припинення вогню й особисто чекатиме Путіна у Стамбулі 15 травня. При цьому, за неофіційними даними, Зеленський поїде на переговори до Туреччини, навіть якщо Росія відмовиться від припинення вогню з 12 травня.
Голова Офісу президента Андрій Єрмак у відповідь на заяву Зеленського зауважив: “Припинення вогню Росією, потім все інше”.
Водночас президент США Дональд Трамп вважає, що Україна має негайно погодитися на пропозицію Росії про прямі переговори у Туреччині, оскільки Путін не хоче укладати угоду про припинення вогню, а прагне обговорити можливе припинення війни.
“Вони зможуть визначити, чи можлива угода, а якщо ні, то європейські лідери й США знатимуть, де все знаходиться, і зможуть діяти відповідно. Я починаю сумніватися, що Україна домовиться з Путіним, який надто зайнятий святкуванням перемоги у Другій світовій війні”, – зазначив Трамп.
Варто зауважити, що 15 травня у Туреччині перебуватиме й Державний секретар США Марко Рубіо, який приїде туди на 14-16 травня для участі у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО, де серед іншого обговорюватиметься й подальша підтримка України.
Трамп також порушив питання про можливість прильоту до Туреччини у четвер, щоб приєднатися до ймовірних переговорів Зеленського та Путіна.
В той же час, російське керівницвто не робить жодних заяв про участь Путіна, але ймовірно Росію на переговорах у Туреччині представлятимуть міністр закордонних справ Сергій Лавров і помічник Путіна з питань зовнішньої політики Юрій Ушаков.
Related posts
Більше
США та Україна запускають спільне виробництво дронів-перехоплювачів «Шахедів»
На тлі стрімкого розвитку дронів та зростаючої залежності фронту від автономних систем, Україна та США уклали стратегічну угоду, яка може змінити хід повітряної війни. Американська компанія Swift Beat і уряд України домовилися про спільне виробництво різних типів безпілотників — зокрема, ударних дронів великої дальності та…
Україна презентувала проєкти свого ОПК для фінансування в межах ініціативи SAFE
На засіданні Оперативної групи оборонної готовності ЄС Україна представила проєкти своєї оборонної промисловості, які можуть бути профінансовані через ініціативу SAFE.
Облік газу з LoRaWAN: безпека, точність, економія
LoRaWAN та Jooby: цифрові технології змінюють облік газу.