Міністр закордонних справ Бельгії Максим Прево закликав країни Європейського Союзу створити міжнародну коаліцію або правову ініціативу, яка дозволить зберегти російські активи замороженими навіть у разі, якщо одна з країн ЄС заблокує продовження санкцій.
Йдеться про превентивний захід на випадок, якщо ЄС не зможе одноголосно домовитися про подальше замороження російських коштів, що стало можливим через позицію Угорщини, яка раніше вже блокувала спільні рішення щодо України.
На сьогодні найбільша частина заморожених російських активів — понад 180 мільярдів євро — зберігається в бельгійській кліринговій компанії Euroclear. Ці активи були заблоковані ЄС після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році. Продовження санкцій проти Росії потребує одностайного схвалення усіх 27 країн ЄС кожні шість місяців, і дипломатичні кола побоюються, що Угорщина може скористатися правом вето в липні, щоб заблокувати подовження дії цих обмежень.
У такому разі, за словами Прево, необхідно мати альтернативні механізми. Серед можливих рішень він назвав:
-
Міжнародну правову ініціативу, яка дозволила б утримувати активи замороженими незалежно від європейського рішення та забезпечила б правову основу для їхнього подальшого використання.
-
Національну ініціативу, яку міг би ухвалити бельгійський парламент. Вона забезпечила б правовий механізм замороження активів на рівні національного законодавства.
Однак Прево наголосив, що жодна з цих ініціатив не може бути реалізована лише силами Бельгії. Для ефективної дії потрібна підтримка та координація з боку інших країн Європейського Союзу. Міністр висловив сподівання, що вже найближчими тижнями країни ЄС зможуть дійти згоди щодо конкретних кроків у цьому напрямку.
Цей заклик Прево відображає зростаюче занепокоєння в Європі щодо стабільності санкційного режиму та можливого використання російських активів на користь України в майбутньому.
Related posts
Більше
США та Україна запускають спільне виробництво дронів-перехоплювачів «Шахедів»
На тлі стрімкого розвитку дронів та зростаючої залежності фронту від автономних систем, Україна та США уклали стратегічну угоду, яка може змінити хід повітряної війни. Американська компанія Swift Beat і уряд України домовилися про спільне виробництво різних типів безпілотників — зокрема, ударних дронів великої дальності та…
Україна презентувала проєкти свого ОПК для фінансування в межах ініціативи SAFE
На засіданні Оперативної групи оборонної готовності ЄС Україна представила проєкти своєї оборонної промисловості, які можуть бути профінансовані через ініціативу SAFE.
Облік газу з LoRaWAN: безпека, точність, економія
LoRaWAN та Jooby: цифрові технології змінюють облік газу.