Чисельність українських біженців в Європі, які працюють, постійно зростає.
Якщо в перший рік повномасштабної війни таких було не більше 10%, то найближчим часом кількість зайнятих українців в ЄС перевищить 50%, в тому числі завдяки молодим українцям, які закінчать навчання. Це своєю чергою активно впливає на дохід держав, які їх прийняли.
За різними даними зараз в ЄС перебуває близько п’яти мільйонів українців, але на практиці біженців може бути більше. Наразі працевлаштовано близько 1,6 мільйона осіб (більше як 37% загальної чисельності).
У кожній із країн українці формують свій рівень внутрішнього валового продукту. Аналітик пропонує назвати його валовим продуктом громади (ВПГ). Найбільший ВПГ українців у Німеччині – майже $52 млрд, адже там перебуває понад мільйон українських біженців. На другому місці ВПГ українців у Польщі – майже $17 млрд. А через надвисокий подушовий валовий продукт в Ірландії, ВПГ українців тут незначно перевищує $10 млрд. Сумарний ВПГ українців у ЄС становить $175 млрд, що майже дорівнює ВВП України за 2024 рік ($188 млрд), де проживає 28-30 мільйонів осіб.
Відзначимо, якщо у вересні 2022 року повернутися в Україну планували 68% біженців, то наприкінці 2024 року частка зменшилась до 57%.
Related posts
Більше
США та Україна запускають спільне виробництво дронів-перехоплювачів «Шахедів»
На тлі стрімкого розвитку дронів та зростаючої залежності фронту від автономних систем, Україна та США уклали стратегічну угоду, яка може змінити хід повітряної війни. Американська компанія Swift Beat і уряд України домовилися про спільне виробництво різних типів безпілотників — зокрема, ударних дронів великої дальності та…
Україна презентувала проєкти свого ОПК для фінансування в межах ініціативи SAFE
На засіданні Оперативної групи оборонної готовності ЄС Україна представила проєкти своєї оборонної промисловості, які можуть бути профінансовані через ініціативу SAFE.
Облік газу з LoRaWAN: безпека, точність, економія
LoRaWAN та Jooby: цифрові технології змінюють облік газу.