Патріотичний артпроєкт The Wall збирає українських та міжнародних художників задля створення муралів у пʼяти містах, аби показати єдність та протистояння країні-агресору.
Першим у серії став мурал у Відні, створений у співпраці українця Нікіти Кравцова та француза Венсана Паронно.
The Wall – символ опору, стабільності та захисту, що зберігає Європу від війни. Але поклик проєкту більший – він асоціюється з культовим альбомом Pink Floyd, рок-опери, що розповідає про героя, відгородженого від усього світу стіною, за якою він бореться зі злом. Артпроєкт підтримують Міністерство закордонних справ України, Міністерство культури України та Державна агенція України з питань мистецтв і мистецької освіти.
Для створення муралів організатори запросили відомих українських та міжнародних художників. Ця дієвість відтворює органіку співпраці та співдружності Європейських країн та України, дихає свободою та волевиявленням.
«Мурали – наша відповідь на російську варварську агресію на культурному фронті у війні, яку розв’язав Путін. Політика знищення та ліквідації української ідентичності є одним із ключових елементів росії у війні проти України. На наших тимчасово окупованих територіях російські загарбники закривають українські школи і нав’язують свою мову та історію. Так само як це робили століттями щодо кримських татар, культурну спадщину, історію та традиції яких просто заперечували. Якщо десь загарбники фізично не можуть закинути комір, вони просто вдаються до терору. Так, з 24 лютого російські окупанти знищили 87 релігійних об’єктів, 13 музеїв, 38 історичних будівель, 38 споруд культурного призначення, 18 пам’яток, 10 бібліотек, 2660 навчальних закладів. Список поповнюється щодня. Сьогодні Україна бореться не лише за право на існування, а й відстоює своє право бути членом сім’ї Європи», – зазначила Еміне Джапарова, перша заступниця Міністра закордонних справ України.
У межах артпроєкту мурали будуть створені також у Берліні, Женеві, Марселі та Анкарі з 1 листопада по 25 грудня 2022 року.
Related posts
Більше
США та Україна запускають спільне виробництво дронів-перехоплювачів «Шахедів»
На тлі стрімкого розвитку дронів та зростаючої залежності фронту від автономних систем, Україна та США уклали стратегічну угоду, яка може змінити хід повітряної війни. Американська компанія Swift Beat і уряд України домовилися про спільне виробництво різних типів безпілотників — зокрема, ударних дронів великої дальності та…
Україна презентувала проєкти свого ОПК для фінансування в межах ініціативи SAFE
На засіданні Оперативної групи оборонної готовності ЄС Україна представила проєкти своєї оборонної промисловості, які можуть бути профінансовані через ініціативу SAFE.
Облік газу з LoRaWAN: безпека, точність, економія
LoRaWAN та Jooby: цифрові технології змінюють облік газу.